ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Aktuality

Léčba
Až 35 % pacientů s prodělaným covid-19 má zdravotní potíže se srdcem

Rozvoj onemocnění srdce a cév má podle nejnovějších studií souvislost i s prodělaným onemocněním covid-19. Jednak v zanedbané pravidelné péči, kdy pacienti včas nenavštívili lékaře s obtížemi, tak přímé poškození srdce v důsledku infekce.

24.08.2023 Číst více
Zdravý životní styl
Grilujte v létě tak, aby to chutnalo i vašemu srdci.

Začít můžete i u vlastního dressingu. Léto je oblíbenou dobou grilování či smažených jídel. Mnoho lidí si táborák či grilování neumí představit bez buřtů, klobás nebo vepřového masa. Během letních „gastro radovánek“ je ale důležité hlídat i zdravotní stránku.

10.07.2023 Číst více
Zdravý životní styl
Nemoci srdce a cév se podílí až na 40 % všech úmrtí každý rok.

ICHS a vysoká hladina cholesterolu byla jedna z nejčastějších příčin úmrtí v roce 2022. Nemoci srdce a cév se podílí až na 40 % všech úmrtí každý rok. Nejméně polovinu z toho má za následek ischemická choroba srdeční související s vysokou hladinou cholesterolu.

20.06.2023 Číst více
Zdravý životní styl
Jak ovlivňuje naše srdce káva, alkohol a cigarety?

Dřívější teorie o tom, že malé množství alkoholu neškodí, byly posledními výzkumy vyvráceny. Nemoci srdce patří mezi nejčastější zdravotní komplikace. Důležitou prevencí proti nim je i správný životní styl. A mezi velmi časté rizikové faktory při jejich vzniku je i větší konzumace alkoholu, cigaret či kávy.  Jak tyto „neřesti“ ovlivňují zdraví našeho srdce?

08.06.2023 Číst více
Léčba
Pacienti s více rizikovými faktory zpravidla užívají více léků současně.

Na některé však občas zapomínají nebo je neberou pravidelně. Vysoká hladina cholesterolu a krevního tlaku patří k nejzávažnějším rizikovým faktorům srdečně cévních chorob, které jsou nejčastější příčinou úmrtí.

15.05.2023 Číst více
Zdravý životní styl
Kardiovaskulární onemocnění je zodpovědné za cca 20% všech předčasných úmrtí v EU.

Vysoké procento lidí žije s neléčeným diabetem. A polovina úmrtí diabetiků je způsobena nemocemi srdce.

20.04.2023 Číst více
Zdravý životní styl
Co jste možná nevěděli o srdci? Největší zajímavosti

Nemoci srdce a oběhové soustavy u nás dlouhodobě zůstávají nejčastější příčinou úmrtí. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky se podílely na úmrtí 40 % mužů a 45 % žen. 

23.02.2023 Číst více
Zdravý životní styl
Délka života se v ČR propadla o celý jeden rok. Češi jsou třetí nejhorší v Evropě

Po 40 letech růstu průměrné délky života došlo podle nejnovějších statistik v roce 2020 k propadu až o 1 rok. Příčinou je vedle covidu také špatný zdravotní stav obyvatel, kdy jsme 3. nejhorší v Evropě v oblasti nemocí srdce a cév.

05.02.2023 Číst více
Zdravý životní styl
Leden a únor jsou pro mnoho lidí ve znamení deprese a novoročního stresu.

Stres přispívá také k vysokému cholesterolu. První týdny roku jsou mnoho lidí tím nejvíce depresivním obdobím v roce. Letos tomu přispívá i zhoršená ekonomická situace, vysoká inflace a skokový růst cen energií. 

07.01.2023 Číst více
Change your cookie preferences