ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Aktuality

Léčba
Jak co nejvíce snížit riziko budoucích kardiovaskulárních příhod

„V současné době, kterou lze nazývat dobou covidovou, bychom se měli podívat na epidemiologická data na morbiditu, mortalitu v České republice“ říká Prof. MUDr. Richard Češka, CSc., FACP, FEFIM. Na kardiovaskulární onemocnění v České republice i ve světě stále umírá nejvíce lidí. Jak u kardiaků co nejvíce snížit riziko budoucích kardiovaskulárních příhod a jak si léčbu co nejvíce usnadnit, se dozvíte v tomto krátkém edukativním videu.

07.12.2023 Číst více
Léčba
Až 35 % pacientů s prodělaným covid-19 má zdravotní potíže se srdcem

Rozvoj onemocnění srdce a cév má podle nejnovějších studií souvislost i s prodělaným onemocněním covid-19. Jednak v zanedbané pravidelné péči, kdy pacienti včas nenavštívili lékaře s obtížemi, tak přímé poškození srdce v důsledku infekce.

24.08.2023 Číst více
Léčba
Pacienti s více rizikovými faktory zpravidla užívají více léků současně.

Na některé však občas zapomínají nebo je neberou pravidelně. Vysoká hladina cholesterolu a krevního tlaku patří k nejzávažnějším rizikovým faktorům srdečně cévních chorob, které jsou nejčastější příčinou úmrtí.

15.05.2023 Číst více
Léčba
Délka života v nemoci je v ČR jedna z nejvyšších v Evropě

Přibývají roky, které prožijeme se zdravotními potížemi. Délka života se v ČR prodlužuje. V průměru dnešní generace žije o osm let déle než jejich prarodiče. To je jistě dobrá zpráva.

10.09.2022 Číst více
Léčba
Lidé, kteří neužívají léky dle pokynů lékaře, vyšší riziko infarktu či mozkové mrtvice

40 % pacientů přestává léky brát do jednoho roku od zahájení léčby, 50 % nedodržuje další doporučení. Pravidelné užívání léků, vyvážený jídelníček, omezení kouření a dostatek pohybu přitom mohou výrazně zlepšit kvalitu a délku života pacientů s nemocemi srdce a cév.

05.11.2021 Číst více
Léčba
Velká část lidí s hypertenzí není správně diagnostikována

K monitorování a léčbě vysokého tlaku mohou pomoci běžně používané technologie, došel k závěru tým vědců a lékařů z Milána. 

03.10.2021 Číst více
Léčba
Češi ne vždy poslouchají svého lékaře a vážně tím ohrožují své zdraví

Nemoci oběhové soustavy mají v České republice za následek nejvíce úmrtí, každý rok na ně umírá okolo 50 tisíc pacientů.

28.12.2020 Číst více
Léčba
8 rad vhodných (nejen) pro kardiaky v době pandemie

Kardiaci mohou mít těžký průběh koronaviru. Nemoci srdce a cév jsou v České republice nejčastějším onemocněním. 

28.12.2020 Číst více
Léčba
Prevence a možnosti léčby

„Výskyt rizikových faktorů kardiovaskulárních v české populaci je obecně velmi vysoký“ komentuje současnou situaci výskytu kardiovaskulárních onemocnění Prof. MUDr. Michal Vráblík, Ph.D.. 

11.11.2020 Číst více
Change your cookie preferences