40 % pacientů přestává léky brát do jednoho roku od zahájení léčby, 50 % nedodržuje další doporučení. Pravidelné užívání léků, vyvážený jídelníček, omezení kouření a dostatek pohybu přitom mohou výrazně zlepšit kvalitu a délku života pacientů s nemocemi srdce a cév.
K monitorování a léčbě vysokého tlaku mohou pomoci běžně používané technologie, došel k závěru tým vědců a lékařů z Milána.
Nemoci oběhové soustavy mají v České republice za následek nejvíce úmrtí, každý rok na ně umírá okolo 50 tisíc pacientů.
Kardiaci mohou mít těžký průběh koronaviru. Nemoci srdce a cév jsou v České republice nejčastějším onemocněním.
„V současné době, kterou lze nazývat dobou covidovou, bychom se měli podívat na epidemiologická data na morbiditu, mortalitu v České republice“ říká Prof. MUDr. Richard Češka, CSc., FACP, FEFIM. Na kardiovaskulární onemocnění v České republice i ve světě stále umírá nejvíce lidí. Jak u kardiaků co nejvíce snížit riziko budoucích kardiovaskulárních příhod a jak si léčbu co nejvíce usnadnit, se dozvíte v tomto krátkém edukativním videu.
„Výskyt rizikových faktorů kardiovaskulárních v české populaci je obecně velmi vysoký“ komentuje současnou situaci výskytu kardiovaskulárních onemocnění Prof. MUDr. Michal Vráblík, Ph.D..
Zásadní pro léčbu kardiovaskulárních onemocnění je včasné zahájení léčby vysokého krevního tlaku a cholesterolu, dodržování pokynů ...
Mezi českými pacienty, nejen těmi, kteří trpí na onemocnění srdce a cév, se již dlouhou dobu rozšiřuje negativní trend: chodí k lékaři sice pravidelně, ...