Aktuality

Léčba
Češi ne vždy poslouchají svého lékaře a vážně tím ohrožují své zdraví

Nemoci oběhové soustavy mají v České republice za následek nejvíce úmrtí, každý rok na ně umírá okolo 50 tisíc pacientů.

28.12.2020 Číst více
Léčba
8 rad vhodných (nejen) pro kardiaky v době pandemie

Kardiaci mohou mít těžký průběh koronaviru. Nemoci srdce a cév jsou v České republice nejčastějším onemocněním. 

28.12.2020 Číst více
Léčba
Jak co nejvíce snížit riziko budoucích kardiovaskulárních příhod

„V současné době, kterou lze nazývat dobou covidovou, bychom se měli podívat na epidemiologická data na morbiditu, mortalitu v České republice“ říká Prof. MUDr. Richard Češka, CSc., FACP, FEFIM. Na kardiovaskulární onemocnění v České republice i ve světě stále umírá nejvíce lidí. Jak u kardiaků co nejvíce snížit riziko budoucích kardiovaskulárních příhod a jak si léčbu co nejvíce usnadnit, se dozvíte v tomto krátkém edukativním videu.

11.11.2020 Číst více
Léčba
Prevence a možnosti léčby

„Výskyt rizikových faktorů kardiovaskulárních v české populaci je obecně velmi vysoký“ komentuje současnou situaci výskytu kardiovaskulárních onemocnění Prof. MUDr. Michal Vráblík, Ph.D.. 

11.11.2020 Číst více
Léčba
Klíč pro úspěšnou léčbu kardiovaskulárních onemocnění

Zásadní pro léčbu kardiovaskulárních onemocnění je včasné zahájení léčby vysokého krevního tlaku a cholesterolu, dodržování pokynů ...

14.09.2020 Číst více
Léčba
Spolupráce lékaře a pacienta je pro úspěšnou terapii klíčová

Mezi českými pacienty, nejen těmi, kteří trpí na onemocnění srdce a cév, se již dlouhou dobu rozšiřuje negativní trend: chodí k lékaři sice pravidelně, ...

19.03.2020 Číst více