ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Aktuality

Zdravý životní styl
Vysoký krevní tlak není radno podceňovat již od mládí. Může totiž zvyšovat riziko demence o 60%

Mozek a vysoký krevní tlak toho mají společného více než se zdá. Hypertenze neboli vysoký krevní tlak, je stav, který může mít vážné dopady na lidské zdraví. Lékařské výzkumy ukazují, že v mládí neléčená hypertenze může mít dlouhodobé následky, které se pak projeví v pozdějším věku.

23.05.2024 Číst více
Zdravý životní styl
Muži ve středním věku jsou více ohroženi kardiovaskulárními nemocemi než ženy

Kardiovaskulární choroby patří k těm vůbec nejfatálnějším. To dokazují i údaje Světové zdravotnické organizace (WHO), podle kterých jsou v rozvinutých zemích včetně ČR choroby srdce a cév nejčastější příčinou úmrtí.

03.05.2024 Číst více
Zdravý životní styl
Jak na svém těle poznat varovné příznaky vysokého cholesterolu?

Každým rokem přibývá osob s vysokou hladinou špatného LDL cholesterolu. Tento problém se stále častěji týká již třicátníků a čtyřicátníků.

15.04.2024 Číst více
Zdravý životní styl
Mrtvice postihuje ročně až 25 tisíc Čechů, stále více ohrožuje i mladší generaci

Cévní mozková příhoda neboli laicky mrtvice je problém, který se týká především starších lidí, nicméně až 15 % pacientů je ve věku 15-49 let.

02.04.2024 Číst více
Zdravý životní styl
V zimě hrozí větší riziko infarktu než v létě. Pozor na vysokohorskou turistiku

V zimě stoupá díky teplotnímu propadu krevní tlak a mráz navíc zužuje tepny. Díky tomu se v mrazivých měsících počet srdečných příhod zvyšuje. Aktivní způsob života je skvělou prevencí pro zdravé srdce, je však třeba opatrnosti. Mezi ideální aktivity pro kardiaky patří dlouhé procházky, nordic walking, jogging či běžkování. Pozor však na vysokohorskou turistiku.

21.03.2024 Číst více
Zdravý životní styl
Saunování pomáhá. Je vhodné i pro kardiaky?

Zima je obdobím četnějšího saunování, které máme v České republice ve velké oblibě.  Je sauna vhodná i pro ty, kteří mají problémy s vysokým tlakem, cholesterolem či dalšími kardiovaskulárními problémy?

06.03.2024 Číst více
Zdravý životní styl
Grilujte v létě tak, aby to chutnalo i vašemu srdci.

Začít můžete i u vlastního dressingu. Léto je oblíbenou dobou grilování či smažených jídel. Mnoho lidí si táborák či grilování neumí představit bez buřtů, klobás nebo vepřového masa. Během letních „gastro radovánek“ je ale důležité hlídat i zdravotní stránku.

10.07.2023 Číst více
Zdravý životní styl
Nemoci srdce a cév se podílí až na 40 % všech úmrtí každý rok.

ICHS a vysoká hladina cholesterolu byla jedna z nejčastějších příčin úmrtí v roce 2022. Nemoci srdce a cév se podílí až na 40 % všech úmrtí každý rok. Nejméně polovinu z toho má za následek ischemická choroba srdeční související s vysokou hladinou cholesterolu.

20.06.2023 Číst více
Zdravý životní styl
Jak ovlivňuje naše srdce káva, alkohol a cigarety?

Dřívější teorie o tom, že malé množství alkoholu neškodí, byly posledními výzkumy vyvráceny. Nemoci srdce patří mezi nejčastější zdravotní komplikace. Důležitou prevencí proti nim je i správný životní styl. A mezi velmi časté rizikové faktory při jejich vzniku je i větší konzumace alkoholu, cigaret či kávy.  Jak tyto „neřesti“ ovlivňují zdraví našeho srdce?

08.06.2023 Číst více
Change your cookie preferences