ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Aktuality

Zdravý životní styl
Zvýšeného cholesterolu během těhotenství se není třeba tolik obávat

Současně je však třeba pečlivě volit správné aktivity a potraviny. Během těhotenství postihují často ženy některé zdravotní komplikace. Od nevolnosti, přes otoky, těhotenskou cukrovku až po zvýšený cholesterol.

02.10.2022 Číst více
Zdravý životní styl
Nadváha ničí nejen naše srdce. V České republice trpí nadváhou až 60 % lidí

Výraznou příčinou a také rizikem kardiovaskulárních onemocnění je obezita. V Evropě trpí nadváhou nebo obezitou přes polovinu všech dospělých.

17.08.2022 Číst více
Zdravý životní styl
Vysoký tlak. Strašák, který nebolí. 40 % českých mužů o svém vysokém tlaku neví

Vysoký krevní tlak neboli hypertenze, je častým a zákeřným onemocněním kardiovaskulárního systému. Polovina pacientů s vysokým tlakem podle studie britských vědců přitom o svém onemocnění neví, a tudíž jej neléčí. 

01.08.2022 Číst více
Zdravý životní styl
V létě je méně infarktů, ale i tak si musí kardiaci dávat pozor.

Jak v teplém počasí chránit naše srdce? Letní měsíce mohou být fyzickou zátěží pro naše tělo. Často to může být náročné období i pro kardiaky. Vyšší teploty mohou společně s dehydratací způsobit rozšíření cév a přivodit tak kolísání krevního tlaku.

12.07.2022 Číst více
Zdravý životní styl
Máte vysoký cholesterol? 7 tipů, na co si dát pozor v letním jídelníčku

Vysoký cholesterol je častým problémem, trpí jím zhruba polovina populace.  Za jeho vznikem pak často stojí i špatná strava, přejídání i nedostatečný pohyb. Blíží se letní počasí s ním přichází období grilování, konzumace letních klasik jako jsou například langoše.

05.06.2022 Číst více
Zdravý životní styl
Jak si udržet zdravé srdce i během grilovací „sezóny“?

Pozor na vysoký cholesterol během grilování. Léto je oblíbenou dobou grilování či smažených jídel. Mnoho lidí si táborák či grilování neumí představit bez buřtů, klobás nebo vepřového masa. Během letních „gastro radovánek“ je ale důležité hlídat i zdravotní stránku.

01.06.2022 Číst více
Zdravý životní styl
Livestream 26.4. s prof. MUDr. Richardem Češkou, CSc.

Onemocnění srdce a cév (mezi která patří například infarkt myokardu či mozková mrtvice) jsou v České republice nejčastější příčinou úmrtí.

19.04.2022 Číst více
Zdravý životní styl
Jak srdeční nemoci ovlivňují intimní život? Je pro kardiaky sex nebezpečný?

Lidé s nemocným srdcem mohou mít v životě mnoho zdravotních překážek a jednou z nich může být i omezení v sexuálním životě. Někteří lidé se obávají, zda větší fyzická aktivita, ke kterým mnozí počítají i intimní chvilky, nebude pro srdce příliš náročná.

02.03.2022 Číst více
Zdravý životní styl
Bezpečný zimní sport pro kardiaky

Pozor na prochladnutí. Rizikový faktor může být vysoká nadmořská výška. Pravidelný pohyb by měl být samozřejmosti pro každého z nás. S příchodem zimního počasí ale mnoho lidí sport a pravidelný pohyb zanedbává.

27.02.2022 Číst více
Change your cookie preferences