ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Aktuality

Zdravý životní styl
Máte vysoký cholesterol? 7 tipů, na co si dát pozor v letním jídelníčku

Vysoký cholesterol je častým problémem, trpí jím zhruba polovina populace.  Za jeho vznikem pak často stojí i špatná strava, přejídání i nedostatečný pohyb. Blíží se letní počasí s ním přichází období grilování, konzumace letních klasik jako jsou například langoše.

05.06.2022 Číst více
Zdravý životní styl
Jak si udržet zdravé srdce i během grilovací „sezóny“?

Pozor na vysoký cholesterol během grilování. Léto je oblíbenou dobou grilování či smažených jídel. Mnoho lidí si táborák či grilování neumí představit bez buřtů, klobás nebo vepřového masa. Během letních „gastro radovánek“ je ale důležité hlídat i zdravotní stránku.

01.06.2022 Číst více
Zdravý životní styl
Livestream 26.4. s prof. MUDr. Richardem Češkou, CSc.

Onemocnění srdce a cév (mezi která patří například infarkt myokardu či mozková mrtvice) jsou v České republice nejčastější příčinou úmrtí.

19.04.2022 Číst více
Zdravý životní styl
Jak srdeční nemoci ovlivňují intimní život? Je pro kardiaky sex nebezpečný?

Lidé s nemocným srdcem mohou mít v životě mnoho zdravotních překážek a jednou z nich může být i omezení v sexuálním životě. Někteří lidé se obávají, zda větší fyzická aktivita, ke kterým mnozí počítají i intimní chvilky, nebude pro srdce příliš náročná.

02.03.2022 Číst více
Zdravý životní styl
Bezpečný zimní sport pro kardiaky

Pozor na prochladnutí. Rizikový faktor může být vysoká nadmořská výška. Pravidelný pohyb by měl být samozřejmosti pro každého z nás. S příchodem zimního počasí ale mnoho lidí sport a pravidelný pohyb zanedbává.

27.02.2022 Číst více
Zdravý životní styl
Jak si doma správně měřit krevní tlak?

Vysoký krevní tlak postihuje téměř polovinu obyvatel ČR v aktivním věku. Každý dospělý člověk by se proto měl o svůj krevní tlak zajímat, zejména ve vyšším věku.

30.12.2021 Číst více
Zdravý životní styl
Vánoce a sváteční přejídání: jaká jsou rizika a na co dát pozor ve svém jídelníčku

Vysoký cholesterol je častým problémem, trpí jím zhruba polovina populace. Za jeho vznikem pak často stojí špatná strava, přejídání i nedostatečný pohyb. Blíží se sváteční prosincové dny, které se mnohdy nesou ve znamení konzumace tučného i sladkého jídla a přejídání se.

10.12.2021 Číst více
Zdravý životní styl
Stále více Čechům hrozí tzv. metabolický syndrom

Pokud nemá naše tělo dlouhodobě v souladu příjem a výdej energie, můžeme mít problémy nejen s obezitou, ale i s tím souvisejícími onemocněními pod názvem metabolický syndrom.

09.10.2021 Číst více
Zdravý životní styl
Ženy mohou mít úplně jiné příznaky infarktu než muži

Kardiovaskulární choroby patří k jedněm z nejčastějších příčin úmrtí. K největším hrozbám pak patří infarkt myokardu, který nás ohrožuje bez ohledu na pohlaví. Často se ale může projevovat u mužů a žen rozdílně. Ženy mohou mít velmi netypické příznaky infarktu, což může zapříčinit pozdější vyhledání lékařské pomoci.

23.09.2021 Číst více
Change your cookie preferences